Melodice, czyli planszówkowe playlisty

melodiceLubicie posłuchać przyjemnej muzyki podczas grania w swoje ulubione planszówki? Szukacie czegoś z odpowiednim klimatem do Legendary Encounters: Alien albo sielankowej muzyczki do Zamków Burgundii? Już nie musicie szukać! Piotr Rybak, miłośnik planszówek, fanatyczny analityk i programista, założył darmowy, intuicyjny serwis, który wyszukuje Wam playlisty utworów z YouTube.com po wpisaniu w wyszukiwarkę tytułu gry, którą chcecie ubarwić muzyką tła. Wystarczy wejść na Melodice.org, podkręcić głośniki i dać się porwać muzyce. 

Jak mówi sam autor serwisu, główną inspiracją do jego powstania był brak odpowiedniej muzyki do gier. Piotr był już zmęczony szukaniem odpowiednich playlist i ze zdziwieniem odkrył, że nie ma żadnego systemowego rozwiązania jego problemu. Podczas kilkugodzinnego lotu samolotem postanowił więc samemu spróbować i napisać prototypowy program. Było to w maju 2016 roku.

Od tamtej pory wiele się zmieniło, teraz na przykład sami użytkownicy mogą proponować nowe utwory do swoich ulubionych gier. Moderator zatwierdza propozycję i od tej pory piosenka znajduje się na danej playliście. Piotr zapowiada również rychłe pojawienie się aplikacji mobilnej. Trzymamy kciuki i idziemy poszukać dobrych kawałków do T.I.M.E. Stories!

  • Tuminure

    Próbowałem skorzystać z tego – o ile pomysł w teorii brzmi fajnie, o tyle w praktyce wyszukiwane kawałki są dla mnie zaledwie dobrą sugestią do tego co można puścić w trakcie grania. Ostatecznie i tak ląduję na Youtube i puszczam playlistę stamtąd.