Kalendarz adwentowy – dzień 19

Dice Masters Kalendarz adwentowyMyśleliście, że zapomniałam o dzisiejszym konkursie? To… macie rację :) Świąteczna gorączka dopadła i nas i dopiero teraz przypomniałam sobie, że mam dla Was prezent! To karta Hawkeye’a do Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men (opisywałam Wam ją tutaj). Co zrobić, żeby dostać kartę? To naprawdę proste:

karta hawkeyeWystarczy, że odpowiecie na pytanie, kto wygrałby w starciu Avengersów z X-Menami i dlaczego :) Na odpowiedzi czekam dzisiaj do północy – wpisujcie je w komentarzach pod tym postem lub na profilu Board Game Girl na Facebooku. Powodzenia!

EDIT: Konkurs wygrywa Paweł Kowallek z odpowiedzią: Nikt nie wygra. Oni są dobrzy więc połącza siły by pokonać Magneto i Lokiego.

 • Malash

  X-meni oczywiście. Bo Wolverine!

  Ktoś odpowie:
  https://www.youtube.com/watch?v=MMpCCo8Evnc&feature=youtu.be&t=5s
  ale ja na to odrzeknę:
  „But you also have a Hawkeye”
  http://www.dicemastersdb.com/catalog/marvel/age-of-ultron/hawkeye/formerly-ronin
  :D

 • Killjoy

  X-meni – z psionicznymi mocami Jean i Xaviera nikt nie ma szans. Hulk, Czarna wdowa i Kapitan Ameryka latali by w powietrzu jak kukiełki. Iron man zostałby przepołowiony przez Wolverina, a Hawkeye niemiałby szans z Gambitem.

 • Hellowedd

  Zdecydowanie x-men. Bo po 1 oni bazuja na umiejętnościach. Avengers na sprzecie, który np magneto szybko im zalatwi. Po 2 wystarczy ze x-men cofna w czasie wolverina i wykoncza Starka i po avengersach. Pytanie tylko co na takie rozwiązanie powie skynet. A pozatym i tak najlepsza ekipa to tytus romek i a’tomek z profesorem t.alentem na czele.

  • Killjoy

   Od kiedy Magneto jest X-menem? :D

 • Łukasz B.

  wygr A ją
  a V engersi
  poni E waż
  na ge N ialnym blogu
  board G ame girl
  j E st do wygrania karta
  z bohate R em należącym właśnie
  do avenger S ów;)

 • Xiao

  Wygraliby oczywiście Avengersi. Z jednego prostego i niekwestionowanego powodu. Avengersi istnieją, X-meni nie istnieją.
  Zakładając jednakże, że X-meni by istnieli (ale nie istnieją), to porównując liczbę nieśmiertelnych/niezniszczalnych przedstawicieli – znów Avengersi są górą. Jakby nie patrzeć – Każdy przedstawiciel X-menów w końcu padnie.

 • kurier

  Szanse są wyrównane obie ekipy wymiatają i według mnie mieliby równe szanse ale X-man’ów jest więcej więc przy porównywalnej sile ale większej liczebności wygraliby x-meni, ponad to każdy avengers (jeżeli dobrze kombinuję) ma swojego naturalnego wroga po stronie X-man’ów i przy odpowiednim podziale przeciwników X-man’i wygraliby bez problemu :PP

 • Mateusz

  Odpowiem inaczej niż wszyscy … byłby remis. Avengersi mają po swojej stronie Boga (Thor), Hulka który jest niepokonany (chociaż jak pokazała czarna wdowa i wielkie zielone serducho można zniewolić ;) ), inteligentnego Iron Mana który jest niedościgniony w wynajdowaniu coraz to nowych gadżetów i broni masowego rażenia, a także kilku bardziej lub mniej fartownych i zwinnych bohaterów których można by wymieniać ciągle i bez końca. X meni z kolei mają wrodzone genetyczne predyspozycje do używania róznych mocy i tak się przez przypadek składa że te moce zawsze były używane do walki (w mniejszym lub większym stopniu). Porównywanie jednej ekipy do drugiej to jak porównywać dwa najlepsze kluby na świecie, jeden ma przewagę nad drugim (w ilości wygranych spotkań), jednak ten drugi nigdy się nie poddaje i goni rywala, dorównuje mu, później przegania i … znów od nowa rywalizacja się toczy od nowa.
  Cóż, może to nie jest bezpośrednia odpowiedź na pytanie, aczkolwiek też jakąś jest i mam nadzieję że w miarę dobrze wytłumaczyłem o co mi chodziło.
  Pozdrawiam
  Mateusz

  • Mateusz

   Chodziło o kluby piłkarskie oczywiście ! :D

 • Wydaje mi się że wygrała by drużyna która wykazałaby się podczas starcia największym sprytem oraz znajomością przeciwnika. Zarówno X-meni jak i Avengersi mają po swojej stronie wielkie umysły (profesor X albo Tonny Stark) i silnych wojowników ( Hulk albo Colossus)

  Mam wrażenie że podczas prawdziwego starcia o wygranej mogły by zadecydować minimalne różnice.

  Chociaż ja pewnie bym kibicowała moim ulubionym postaciom a nie wybranemu stronnictwu ^_^

 • Ania

  Konkurs wygrywa Paweł Kowallek z odpowiedzią: Nikt nie wygra. Oni są dobrzy więc połącza siły by pokonać Magneto i Lokiego.