GRAMY 2013 – relacja Marty

Niestety nie mogłam pojechać w miniony weekend na Festiwal GRAMY do Gdańska. Na szczęście byli tam moi dobrzy znajomi – Marta Okrasa i Tomasz Janiszewski – którzy przygotowali dla nas relację z tej imprezy. Zapraszam do lektury!

„W dniach 16-17 listopada odbył się Festiwal GRAMY. Wspaniała impreza! Kierowana nie tylko do osób, które już miały styczność z grami planszowymi, ale i do nowicjuszy. I chyba przede wszystkim do rodzin z dziećmi.

Dzieciaki na przygotowanych przez wystawców stoiskach miały masę przeróżnych atrakcji. Byłam pod wrażeniem mnogości tytułów w jakie można było zagrać, a było ich grubo ponad 400! W wypożyczalni gier każdy mógł znaleźć coś dla siebie i przez cały dzień grać, grać i grać. Oprócz wypożyczalni była też sala z nowościami przywiezionymi prosto z targów w Essen. Dla osób, które interesują się grami planszowymi, a zwłaszcza ich tworzeniem, zorganizowano specjalne warsztaty.

Mój cały weekend polegał na graniu w gry. Głównie u wystawców – każde wydawnictwo prezentowało swoje sztandarowe tytuły oraz nowości, więc wcale nie trzeba było korzystać z wypożyczalni i wertować instrukcji. Obsługa stoiska wszystko tłumaczyła i nawet grała z nami! Dodatkową atrakcją była „obiegówka”, dzięki której można było wygrać cenne nagrody w losowaniu. Aby wziąć w nim udział, należało wykonać zadania, które przygotowały dla nas stoiska wydawców.

Nie mogę się już doczekać kolejnej edycji Festiwalu GRAMY. Świetna atmosfera, mnóstwo atrakcji a przede wszystkim ogromny wybór gier planszowych sprawiły, że był to wspaniale spędzony czas. Dla mnie jedyną wadą festiwalu było to, ze trwał tylko dwa dni”.

Tekst i zdjęcia: Marta Okrasa