Dominion – recenzja + konkurs!

dominion

Przyszła kryska na Matyska, czy jakoś tak :P Domionion nigdy nie był moją ulubioną grą. Ba! Uważałam, że ten tytuł jest przereklamowany i nudny do bólu. Może dlatego, że grałam ze starymi wyjadaczami, którzy wiedzieli jak łączyć ze sobą karty, żeby im się fajnie „combiło”? Może dlatego, że ja tych połączeń nie dostrzegałam? Na pewno przeszkadzał mi angielski tekst na kartach – co chwilę musiałam sobie przypominać, co dana karta „robi”. Dla mnie Dominion był „grą w tasowanie”, w którą ciągle (ale to ciągle!) przegrywałam. Co więc się stało, że zmieniłam zdanie? Akcja na wspieram.to i wydanie polskiej wersji gry i dodatków do niej. Serio. Nagle okazało się, że nie muszę co i raz pytać „A cooo taaa kaaartaaa roooobi?”. I wtedy odkryłam, że to naprawdę dobry tytuł! Megafrajdę sprawiło mi odkrywanie kolejnych dodatków. Teraz do Domioniona bardzo lubię wracać i już nie mogę się doczekać w polskiej wersji językowej nowego Dominion Imperium, którego akcja trwa teraz na wspieram.to. Już wiadomo, że gra zostanie wydana. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Mam dla Was konkurs, w którym do wygrania jest właśnie najnowszy dodatek – Dominion Imperium! 

Codziennie od dziś do soboty będę publikować kolejną część recenzji Dominona i jego dodatków. W kążdym filmie będzie padało pytanie. Wśród wszystkich odpowiedzi na wszystkie zadane pytania, wybierzemy jedną i nagrodzimy ją najnowszym dodatkiem – Domionion Imprerium. Jak więc łatwo policzyć – odpowiadając pod większą liczbą filmów, zwiększasz szansę, że właśnie Twoją odpowiedź wybierzemy jako wygrywającą! Powodzenia!

__________________________________

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu „Domionion” jest BoardGameGirl.pl.

2. Konkurs trwa od wtorku, 18.10.2016 r. od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do wtorku, 25.10.2016 r., do godziny 23:59.

3. Konkurs polega na napisaniu w komentarzach pod recenzjami serii Domionion na kanale YouTube lub w komentarzach pod wpisami o Dominionie na stronie BoardGameGirl.pl odpowiedzi na zadane w recenzjach pytania. Codziennie, od 18.10.2016 do 22.10.2016 będzie publikowana nowa część recenzji. Będzie 5 części recenzji i 5 pytań konkursowych.

4. Wśród wszystkich odpowiedzi na wszystkie zadane pytania, jury, w którego skład wchodzi redakcja strony www.BoardGameGirl.pl, wybierze jedną najciekawszą i nagrodzi ją najnowszym dodatkiem – Dominion Imprerium.

5. W Konkursie można wygrać nagrodę w postaci Dominion Imperium.

6. Wraz z przesłaniem zgłoszenia Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatną publikację zgłoszenia na blogu czy innych stronach internetowych.

7. Zwycięzca zostanie ogłoszony w formie wpisu na blogu Board Game Girl w ciągu 7 (siedmiu) dni od momentu zakończenia Konkursu.

8. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia zwycięzcy, swój adres korespondencyjny wraz z telefonem kontaktowym na adres: ania[małpka]boardgamegirl.pl.

9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu.

10. Nagrodę wysyła Organizator Laureatowi, gdy Dominion Imperium zostanie wydrukowany - na początku 2017 roku.

 • Ech, Dominion, moja miłość aż po grób – nie mogłam się powstrzymać, by nie dorzucić swoich trzech groszy. Złodziej jest świetny, bo wywalasz przeciwnikom skarb na śmietnisko, a jak się trafi jakiś Złocisz (no mniej to nie warto brać) to możesz się jeszcze wzbogacić. Wiedźma jest genialna, bo przewija się też przez kolejne dodatki (w Intrydze znajdziemy Młodą Wiedźmę, w Przystani Morską Wiedźmę) i wszędzie daje popalić klątwami. Jak jeszcze zagrasz którąś z nich z Salą Tronową, która podwaja efekt karty to jest po prostu mega i lepiej potem nie podchodzić do przeciwników bez kja. Ale nie o tym chciałam napisać. Najlepsza karta to … FOSA. Zawsze jako pierwsza znika ze stołu (w końcu trzeba się czymś bronić przed tymi wiedźmami i złodziejami). Dzięki Dominionowi na stałe weszła do naszego planszówkowego słownika i stała się synonimem karty reakcji. Mam Fosę i nie zawaham się jej użyć!

 • Tomasz be

  Planszówki towarzyszą mi w życiu od dawna. W poprzedniej epoce „za młodu” na wakacjach zagrałem w czyjąś grę. Tak mi się spodobała, że po powrocie z wakacji narysowałem własną kopię odtwarzania z pamięci najdrobniejsze szczegóły, wartości, cyferki. Zacząłem tworzyć sobie gry, grać z kolegami. Obecnie seria pasją zarazem rodzinę i przyjaciół. Polski Dominion przyćmił inne wielkie tytuły z mojej półki (z posiadanych 55 tytułów) jak 7 cudów świata, Agricola, Cytadela.
  Ja najbardziej lubię lubię duuuuuuże combo, a taka możliwość daje mi Sala obrad w kilku egzemplarzach. Tworzy pozytywny klimat przy stole.

 • Gabriela

  Aaaaa! Nie miałam okazji zagrać w tę świetną grę, ale jest na mojej wish-liście! Muszę zachęcić męża do planszówek, a że kiedyś łupał w karty, to Dominion będzie idealnym wstępem w ten cudowny świat. Więc jaka będzie moja ulubiona karta – hmm… mam nadzieję, że niedługo się przekonam! :-)

 • Kubaaa

  Moją ulubioną kartą jest Targowisko. Można nią bardzo dużo combować i puszczać w ruch maszynkę drawu :)

 • Pingback: Planszówki pod choinkę cz. III – gry dla zaawansowanych graczy | Board Game Girl()