Witajcie!


Witajcie na moim videoblogu. Board Game Girl to strona poświęcona grom planszowym – rozrywce, która stała się moją pasją kilka lat temu. Na BoardGameGirl.pl znajdziecie wideorecenzje gier, które przypadły mi do gustu i które chcę Wam polecić. Dlaczego tylko takie? Na recenzowanie gier, które mi się nie podobały po prostu szkoda mi czasu. Być może będę prowadziła spis takich gier, byście wiedzieli, czego bym się raczej nie tykała, ale to jeszcze pieśń przyszłości.

Moje filmy nie będą długie. Nie chcę Was zasypywać detalami rozgrywki, szczegółowym tłumaczeniem zasad, czy niekończącym się przeliczaniem elementów. W moich wideorecenzjach zobaczycie grę, usłyszycie pokrótce o co w niej chodzi, czy mi się podobała i w jakim gronie się sprawdzała.

W całym tym przedsięwzięciu będzie mi pomagał Kuba – to on zwykle w naszym towarzystwie dokładnie studiuje instrukcje wszystkich gier, a potem objaśnia nam reguły. Specjalnie dla niego w każdej recenzji będzie część z zasadami, którą nazwaliśmy Laboratorium Zasad. W prawym górnym rogu filmu podczas każdej wizyty w Laboratorium znajduje się zegar odliczający czas do końca tej części wideorecenzji. Jeśli nie chcecie słuchać reguł – po prostu klilknijcie w zegar, a video przewinie się do końca tłumaczenia zasad.

Na stronie pojawią się też na pewno teksty, jednak moim głównym celem jest robienie dla Was filmów.

Miłego oglądania!
Ania

 • ard

  W polskich internetach jest już sporo blogów o grach planszowych, niemniej fajny pomysł na wyróżnianie się :) Życzę Wam powodzenia i wytrwałości w projekcie!

  • Sporo jest blogów planszowych, ale znacząca większość z nich produkuje (nie pisze, produkuje) recenzje. :-P

   BGGirl będę obserwować, jak na razie pierwszą minirecenzję przyjemnie się oglądało. :-)

   • Board Game Girl

    Mam nadzieję, że z kolejnymi będzie podobnie! Już za godzinkę opowiem o P.I. Martina Wallace’a.

 • Tehanu

  Super oprawa graficzna i logo.
  Gratuluję i życzę powodzenia!

  • Board Game Girl

   Wspaniale jest czytać tak miłe słowa :D Dziękuję!

 • Filip Miłuński

  Gratuluję pomysłu na tak przystępny format! Laboratorium zasad to mistrzowskie rozwiązanie największego problemu growych recenzji, gdzie zwykle przynudzanie o regułach zabija całość. Brawo i proszę o więcej!!!

  • Board Game Girl

   :-))))) Pracujemy właśnie nad tym, żeby było więcej! I jeszcze fajniej!