Top 10 gier idealnych na wakacje

Top 10 gier na wakacjeZa moment początek wakacji. Mam nadzieję, że w Waszych bagażach jest już przygotowane miejsce na planszówki? Wahacie się, co zabrać? Pędzę z wakacyjnym Top 10!

Oto gry, które są poręczne i nie zajmują dużo cennego miejsca, sprawdzą się zarówno jako gry rodzinne, jak i wyłącznie dla dorosłych graczy. Ale przede wszystkim sprawią Wam mnóstwo radości!

______________________________________________________________________

plUwaga! Po kliknięciu w nazwę gry przeniesiecie się prosto do sklepu, bo wspólnie
Planszostrefa.pl przygotowaliśmy dla Was niespodziankę! Wszystkie produkty w tym sklepie (także opisane niżej gry!) możecie do 12 lipca kupić z 5% rabatem! Wystarczy, że przy zamówieniu wpiszecie kod: boardgamegirl (kod łączy się z promocjami i wypracowanymi zniżkami). Udanych, planszowych wakacji!

______________________________________________________________________

10. Fasolki

fasolki3d

Fasolki, o których jakiś czas temu opowiadałam w wideorecenzji, to idealna gra na wakacje. W malutkim, wytrzymałym pudełeczku znajdziemy karciankę o prostych zasadach. Gra opiera się na interakcji z innymi graczami a negocjacje co i rusz przerywane są salwami śmiechu. Gra jest dla od 3 do 5 osób, ale można do niej dokupić dodatek Fasolki: Rozszerzenie (też ok. 40 zł), który pozwala grać od 2 do 7.

 • Wiek: 10+
 • Cena: ok. 40 zł

9. Story Cubes

Story Cubes trudno zaszstoryufladkować. To może być gra rodzinna, trening kreatywności dla jednej osoby, pomoc przy nauce języków obcych, zabawka dla przedszkolaka albo idealna gra imprezowa. Story Cubes to 9 kości. Na każdej z nich jest sześć różnych obrazków. Zasady są proste: rzucamy kośćmi i opowiadamy historię, w której nawiązujemy do wyników kości. Można opowiadać samemu lub wspólnie a można umówić się, że historie dotyczą np. jakiegoś konkretnego tematu. Do Story Cubes dostępne są już trzy dodatki: Prehistoria, Baśnie i Poszlaki (ok. 15 zł/szt.).

 • Wiek: 6+
 • Cena: ok. 40 zł

8. 6. bierze

6 bierze

Próżno szukać w tej grze tematu. 6. bierze to po prosta, familijna gra karciana w niezbieranie punktów (a dokładniej byczych głów). Na stole leżą cztery rzędy kart, do których gracze dokładają swoje karty z ręki. Ten, kto dołoży szóstą kartę w rzędzie – zabiera go. Wygrywa ta osoba, która na koniec gry ma najmniej byczych głów. Dla mnie siłą 6. bierze są proste zasady oraz to, że może w nie grać od 2 aż do 10 osób.

 • Wiek: 10+
 • Cena: ok. 35 zł

 

7. Sabotażystasabotazysta.51788.1580x0

W Sabotażyście wcielamy się w poszukiwaczy złota. Jednak nie wszystkim graczom zależy na tym, by do tego złota dotrzeć. Wśród nas czai się bowiem sabotażysta, który będzie knuł i kombinował, tak długo aż upewni się, że skarb jest bezpieczny. Sabotażysta to kolejna w tym zestawieniu karcianka, w którą może grać duża liczba osób (od 3 do 10).

 • Wiek: 8+
 • Cena: ok. 35 zł

6. Łap prosiaka

LAP_PROSIAKA_bez_cienia

Krótka gra na spostrzegawczość, którą opisywałam całkiem niedawno w wideorecenzji. Jeśli przy stole jest ktoś wyraźnie lepszy od reszty grupy - gra rzuca mu dodatkowe wyzwanie. W Łap prosiaka może grać do 5 osób, ale jeśli połączymy go z siostrzaną grą (Łap psiaka) zagramy nawet w 8.

 • Wiek: 7+
 • Cena: ok. 30 zł

 

5. iKNOWiKNOW

To zdecydowanie mój ulubiony quiz! Wystąpił już w Top 10 gwiazdkowych prezentów dla całej rodziny a już niedługo będzie bohaterem wideorecenzji. W tej grze liczy się nie tylko wiedza, ale i odpowiednia taktyka oraz umiejętność oceny wiedzy przeciwników. Pytań jest tak dużo, że trudno o powtórkę czy zapamiętanie odpowiedzi!

 • Wiek: 15+
 • Cena: ok. 100 zł

4. Limes

limesOto Limes – moje najnowsze odkrycie. Dwuosobowe cacuszko. Uwaga! Póki co dostępna jest tylko instrukcja w języku angielskim i niemieckim. Zasady są jednak dość proste, więc z jej zrozumieniem poradzą sobie także ci, którzy nie mówią biegle w żadnym z tych języków. W Limes wykładamy przed sobą karty na których widnieją elementy krajobrazu. Na kartach możemy ustawiać swoje pionki, które wskażą za co dostaniemy punkty na koniec gry (jak w znanej grze Carcassone).

 • Wiek: 8+
 • Cena: ok. 40 zł

3. Zero 

zero

Krótka karciana gra dla od 3 do 5 graczy. Każda karta jest warta tyle ujemnych punktów, ile wynosi jej wartość. Ale 5 kart o tej samej wartości lub w tym samym kolorze warte jest 0 punktów. Wygra ten, kto będzie miał najmniej punktów. Już w najbliższy weekend (28 czerwca) będzie miała premierę polska edycja gry Zero, wydanej przez Trefl Joker Line!

 • Wiek: 8+
 • Cena: ok. 40 zł

2. Kubb

kubbDawno, dawno temu, siedząc na schodach domu, znajdującego się w pobliżu pięknego jeziora opowiadałam wam o Kubb. Obejrzyjcie i teraz tę wideorecenzję, bo nic a nic nie uległo zmianie. Nadal uważam, że Kubb to jedna z lepszych gier plenerowych w historii ludzkości.

 • Wiek: 8+
 • Cena: ok. 90 zł

1. Dobble

Idobble na koniec – growy evergreen. Gra na refleks i spostrzegawczość, która sprawdza się w każdym towarzystwie. Zawsze. Może w nią grać od 2 do 8 osób (im więcej, tym weselej). Jest kilka wariantów gry, dzięki czemu zbyt szybko nam się nie znudzi. No i metalowe pudełko, które przetrwa niejedną wyprawę!

 • Wiek: 6+
 • Cena: ok. 55 zł