Tajemniczy Mikołaj 2016

tajemniczymikolajUwaga! Rusza kolejna edycja zabawy Tajemniczy Mikołaj organizowanej przez Rebel.pl. O co chodzi? O obdarowywanie planszówkami zupełnie obce osoby – i to zarówno innych geeków, jak i przeróżne instytucje, które korzystają z gier planszowych w pracy ze swoimi podopiecznymi. Oprócz dawania prezentów, narażacie się również jednak na to, że sami dostaniecie grę-niespodziankę! :) Przyznacie, że brzmi fajnie, prawda?

Chcesz podarować komuś grę? A może marzysz o tym, by to ciebie obdarowano? Weź udział w akcji Tajemniczy Mikołaj. Na czym ona polega?

Wejdź na stronę organizatora – sklepu REBEL.pl i zarejestruj się na stronie akcji klikając w odnośnik „Biorę udział”. Wypełnij swoją listę życzeń tytułami, które chciałbyś dostać (nie zapomnij o podaniu, w specjalnym formularzu, swojego adresu). Zrób to szybko, masz czas tylko do 6 grudnia! Za tydzień – 7 grudnia – adresy wszystkich uczestników są losowo przydzielane innym uczestnikom (po jednym na osobę). Każdy uczestnik sprawdza listę życzeń osoby, której adres został mu przydzielony i wysyła jej prezent. Każdy otrzyma więc prezent-niespodziankę i obdaruje też inną osobę.

Możesz też wysłać paczkę charytatywnie. 7 grudnia poza adresem innego Tajemniczego Mikołaja otrzymasz adres wylosowanej placówki.Organizator przyszykował listę kilkudziesięciu miejsc: szkół, szpitali, hospicjów, świetlic, bibliotek, klubów i innych instytucji. To, co będzie w paczce dla danego miejsca, ile będzie tam gier i jaką będą miały wartość, zależy już wyłącznie od Ciebie. Paczkę charytatywną można także wysłać bez brania udziału w akcji prezentowej z innymi klientami.

W tym roku organizatorzy wprowadzili dodatkowe zabezpieczenie – by wziąć udział w części klienckiej, trzeba mieć konto w Rebelu na poziomie 3 lub wyżej. Wynika to z: „Ale ja się wcale nie zapisywałam! Może coś kliknęłam, ale nie chcę!””To musiał być mój syn, ja się nie zapisywałem”.”Ale ja nie wiedziałem, że będę musiał coś wysłać”. Oczywiście część charytatywna jest dla każdego.

Podsumowanie zeszłorocznej akcji:

Osób, które dostały paczkę od Tajemniczego Mikołaja i same taką wysłały – 107
Osób, które wysłały paczkę charytatywnie  - 76
W sumie było 136 Tajemniczych Mikołajów, z czego 29 wysłało tylko charytatywną paczkę.