Styczniowa półka wstydu – podsumowanie i rozwiązanie konkursu

27750450_1820577577966698_1934897313276315779_nPierwszy miesiąc za nami! Udało nam się nie tylko zagrać we wszystkie tytuły ze styczniowej półki wstydu, ale nawet i ruszyć coś z kolejnych miesięcy. Jeśli utrzymamy to tempo na Essen 2018 będziemy mogli poszaleć z zakupami :D

Czy wśród styczniowych gier znalazły się jakieś potworne gnioty i wyjątkowe perełki? Owszem :D Oto, krótkie podsumowanie (a na deser rozwiązanie konkursu!):

7 Cudów Świata Miasta- minidodatek rocznicowy - 15 kart nowych budynków.

7 Cudów Świata Miasta- minidodatek rocznicowy – 15 kart nowych budynków. Ocena: Cud, miód, malina. Nowe karty miast dorzucają sporo negatywnej interakcji.

7 Cudów Świata Liderzy- minidodatek rocznicowy - 15 kart nowych liderów

7 Cudów Świata Liderzy – minidodatek rocznicowy – 15 kart nowych liderów. Ocena: rewelka, kolejni liderzy, to kolejne możliwości zaskoczenia przeciwników niezwykłymi zdolnościami.

7 Cudów Świata - karta Wila Wheatona, która na jedną turę zamraża przekazywanie kart w drafcie

7 Cudów Świata – karta Wila Wheatona, która zabiera przeciwnikom po jednym, niezagranym dotąd liderze. Ocena: Potężny lider, który pozwala nam za darmo wystawić ciekawą kartę.

7 Steps - logiczna gra, w której wszystko kręci się w okół liczby 7

7 Steps – logiczna gra, w której wszystko kręci się w okół liczby 7. Ocena: Kuba się zakochał i wciąż chce w to grać :) Świetna gra logiczna!

Adventure Time - Love Letter

Adventure Time – Love Letter, czyli List Miłosny w klimatach jednej z naszych ulubionych animacji – Pora na Przygodę. Ocena: Nic nowego w szatach fajnej kreskówki. Dla fanów.

Alien Artifacts

Artefakty Obcych – gra Violi Kijowskiej i Marcina Ropki, w którejbudujemy tableau i walczymy o dominację w kosmosie. Ocena: Niestety, gra zupełnie nam nie podeszła. Dużo losowości i brak „tego czegoś”. Czekamy na nową odsłonę ze stajni Games Factory!

All Hands on the Deck

All Hands on the Deck – zabijcie mnie, nie mam pojęcia. Ktoś nam chyba wsunął to w dłoń na Essen 2016 ;) Ocena: Brak, bo okazało się, że mieliśmy tę grę na liście przez pomyłkę – wcale jej nie mamy!

altiplano

Altiplano – hit Essen 2017, gra jednego z moich ulubionych wydawnictw – dlp games – porównywana do Orleanu. Ocena: Rewelacyjne, trudne euro!

Automania

Automania – wszyscy mówią, że to świetne euro, dostaliśmy je w MatHandlu Essen 2017. Ocena: dla nas kompletna strata czasu, gry już nie mamy w kolekcji.

Ave Roma

Ave Roma – ładnie wyglądający cywilizacyjny eurasek od mało znanych Węgrów. Ocena: Perła! Doskonałe euro, chcemy więcej!

Baby Cruise

Baby Cruise, czyli karciana gra blefu z Essen 2018. Ocena: głupotka, można odpuścić.

Barbaria

Barbaria – kościano-karciana przygodówka od Hobby World. Ocena: śmieszne manipulowanie kostkami w niesztampowej oprawie graficznej. Spróbujcie przy okazji!

Barcelona

Barcelone – Rose of Fire. Essen 2016. Podchodziliśmy do tego już ze 3 razy. Do czterech razy sztuka! Ocena: Gdzieś tam pod spodem jest fajne euro, ale przykrytem milionem nieeleganckich mikrozasad.

Behind the Throne

Behind the Throne – dostaliśmy kiedyś w prezencie od amerykańskiego wydawcy. Czas zatem zagrać o tron! Ocena: szybka gra, przywodząca na myśl Koryo/Spiskowców.

Big City

Big City – przepięknie wyglądający, trójwymiarowy city building – po holendersku. Ocena: Piękne, ale trąci myszką bardziej niż mój biurowy mousepad.

Black and White

Black & White – fajne intro w gry wojenne, grałem z autorem na Polconie w Bielsku Białej, ale we własny egzemplarz jeszcze nigdy. Ocena: Kuba zachwycony, a ja utwierdzona w przekonaniu, że gry wojenne nie są dla mnie. Na plus niezwykła oprawa graficzna.

Blood Bowl

Blood Bowl – przezabawna gra figurkowa, w której gramy w futbol amerykański bez litości :) Ocena: Jeśli nie przeszkadza Wam szalone rzucanie kostkami i brutalne prawa bezlitosnego sportu – będziecie się dobrze bawić.

Blood Bowl - skaveni

Blood Bowl – Skavenblight Scramblers – drużyna Skavenów do Blood Bowla. Ocena: Kuba kocha skavenów, więc jest zachwycony :) Szybkie, ale łatwo je wywrócić!

Blood Bowl - szczurogr

Blood Bowl – Ratogre – czym byłaby skaveńska drużyna bez swojego potwora? Szczury bez szczurogra to jak Dynastia bez Alexis – must have!

Bohemian Villages - minidodatek

Bohemian Villages – minidodatek z kalendarza adwentowego 2016. Ocena: Do kosza, psują balans tak, że płacz i zgrzytanie zębów.

bottle imp

Bottle Imp – rodzinne zbieranie lew. Ocena: wcale nie takie rodzinne! Świetny pomysł na gre lewową. Koniecznie zagrajcie!

Bretagne

Bretagne – chyba fajne, ekonomiczne euro! Ocena: Chyba nie.

Bridges of Shangri-La

Bridges of Shangri-La – nie mam kompletnie pojęcia, co to. Dostałem w essenowym MatHandlu :) Ocena: wielkie zaskoczenie i zachwyt. Gra zdecydowanie przetrwała próbę czasu.

Powyżej widzicie gry, które były na naszej liście. A tutaj jeszcze kilka, które doszły do nas w styczniu (no przecież nie przestaniemy kupować gier!) oraz kilka, które zagraliśmy awansem, z przyszłych miesięcy:

13 minutes

13 minutes – Zimna Wojna w wersji blizt. Ocena: dla fanów Zimnej Wojny, którzy mają ledwie 13 minut na partię.

51 Stan Arena

51 Stan: minidodatek Arena. Ocena: w grze dwuosobowej losowy jak powiew wiatru podczas skoków Kamila Stocha. Out!

Horus

Horus – układamy rodzinnie kafelki. Ocena: opis jest jednocześnie oceną. Gdybyśmy to poznali na początku, przy okazji albo przed Carcassonne, to byśmy się zachwycili. A tak to… no tego… no średnio.

King's Will

The King’s Will – ciekawe euro z budowaniem miasta. Ocena: Budowanie niby jest, ciekawe niby jest, ale jakoś już nie ma go u nas na półce.

Mis Wojtek

Miś Wojtek – nowa gra Karola Madaja. Ocena: najlepsza edukacyjna gra dla dzieci, w jaką graliśmy. Pal sześć temat edukacji, ale mechanicznie? Miodzio!

A teraz czas na obiecane wyniki! Dziękujemy za wszystkie komentarze, wyrazy wsparcia (i współczucia :P). Grę Santiago otrzymuje… Artur Grześkowiak! Gratulacje!

Zrzut ekranu 2018-02-05 o 17.36.42Podzielcie się historiami z Waszych „półek wstydu” pod wpisem z wyzwaniem lutowym. Najciekawszą opowieść nagrodzimy Wyrocznią Delficką! 

wyrocznia

 

 

  • Artur Grzeskowiak

    Dziękuję, nie spodziewałem się wygranej :)