Rozwiązanie konkursu Herosów

10616215_724177160989158_179810944282407861_nTo chwila na którą z drżeniem serca czekało wiele osób. Przed Wami wyniki konkursu w którym do wygrania były aż 4 gry od Fabryki Gier Historycznych. I to jakiej gry! Najnowszej gry Adama Kwapińskiego - Herosów! Zadaniem konkursowym było wybranie jednego z herosów i nadanie mu imienia oraz nazwiska i stworzenie jego krótkiej historii. Czyje prace najbardziej spodobały się jury? Jakie nazwy zostaną użyte w grze? Przekonajmy się.

Wszystkim biorącym udział w konkursie bardzo dziękujemy. Oto nagrodzone zgłoszenia:

  • Piotr Wojnarowicz

Djibril Voynaroth - Mag Ognia

Myśleli że nie żyje. Leżał na mokrej ziemi, w deszczu. Z ran sączyła się krew. Trwało wyrzynanie niedobitków Słonecznych. Skupił się na podsyceniu ostatniego płomyka tlącego się w duszy. Poczuł, jak dookoła schnie ziemia, a deszcz paruje. Płomyk rozrósł się w kulę ognia zasklepiając rany i dodając energii. Po chwili stał, przepełniony mocą. Wzrokiem spopielił maruderów okradających martwych żołnierzy. Podskoczył wysoko, by opaść na grzbiet ognistego feniksa. Poszybowali nad równinę. Walka dopiero się zaczęła…

  • Rafał Bilski

Gaelan Earthlord - Heros Ziemi

Gaelan to owoc gwałtu żołnierzy Gwardii Cienia na kobiecie imieniem Artena, która jako dotknięta mrokiem została wygnana z wioski. Kobieta długo tułała się po okolicznych lasach szukając bezpiecznej kryjówki. Artena zmarła przy połogu, a po lesie rozniósł się płacz noworodka. Dźwięk ten obudził pradawne siły natury wiążące dziecko na zawsze z zapomnianą już magią ziemi. Zew pierwszego od tysiącleci dziedzica natury przywołał druida, pustelnika. Ten wychował dziecię na swego ucznia.

  • Marek Zajdler

Thora Płomiennowłosa – Heros Powietrza

Mówią, że zrodziła ją Burza, zaś ojcem był Wicher. Mówią, że chowała się z watahą wilków w mroźnych górach północy. Gniewny Orkan, Pani Gromu – Thora Płomiennowłosa. Gdy zeszła z gór otoczona bestiami, sprowadzając zamieć i błyskawice, Ludzie Północy uznali w niej władczynię. Powietrzne statki spadały znienacka na wrogów. Pojmani niewolnicy dzień i noc wydobywali w kopalniach złoto, srebro i żelazo do kolejnych podbojów. Aż na jej drodze stanęli inni Herosi. Nadszedł czas próby…

  • Kamil Szyjkowski

Niti Tewai – Heros Wody

Z lodowej jaskini, Niti Tewai powoli wychyliła swoją zakrwawioną głowę. Słońce było już wysoko. Raziła ją biel, która była dookoła. Usłyszała jak śnieg skrzypi pod czyimiś nogami. Przeklęte szczęście. Szybko się zerwała, podbiegła do niedalekiego głazu przykrytego śniegiem, przykucnęła na jedno kolano i szeroko rozstawiła ręce gotowa żeby się bronić. Patrząc spode łba, szukała źródła dźwięku. Przy jej rękach pojawiły się dwa strumienie wody, które zaczęły się wić jak węże w tańcu. Była gotowa.

Te propozycje po lekkich modyfikacjach zostaną użyte w grze a czwórka zwycięzców nagrodzona po jednym z czterech premierowych egzemplarzy Herosów.

Jury zdecydowało się także przyznać jedną, dodatkową nagrodę – Teomachię z kompletem 8 bogów w nowej szacie graficznej. Otrzymuje ją  Michał Jot za opis nawiązujący do niedawno wydanej, bardzo popularnej powieści fantastycznej.

Przez prostą chłopkę w polu urodzony,
ku boju i chwale przeznaczony.
Za młodu przez społeczeństwo odrzucony,
cudzym morderstwem obarczony.
Jego celem wyprawy i wojaczki
byleby kontynuować swe tułaczki.
Jego atutami siła i krzepa
chciałoby się rzecz człowiek forteca.
Historia jego bardzo poplątana,
czas by wziąć w ręce losy tego Pana.

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o wysłanie adresów do wysyłki nagród (wraz z numerami telefonów) na adres ania[małpka]boardgamegirl.pl.

___________________________________________________________ 

Nazwy Herosów, które zostaną wykorzystane w grze: