Rebel Gaming Night 2015

 

zdjęcie

W miniony weekend odwiedziliśmy Festiwal GRAMY – ogromną imprezę, ściągającą graczy i wydawców z całej Polski. Zdjęcia z wydarzenia możecie zobaczyć na stronie Board Game Girl na Facebooku – śmiało oznaczajcie w nich siebie i znajomych! Dla nas najciekawszym punktem programu było niewątpliwie Rebel Gaming Night, czyli wieczór na którym wydawnictwo Rebel prezentowało swoje nowości i opowiadało o planach wydawniczych na 2016 rok. Zobaczmy więc, co już wkrótce może wylądować na naszych stołach :)

budowniczowie-antyk-3d.146238.1436x0.405945.800x01. Budowniczowie Antyk

Mała puszka skrywa w sobie ciekawą i dość szybką grę ekonomiczną. W Budowniczych Antyk zatrudniamy pracowników, wznosimy budowle i zdobywamy punkty zwycięstwa. Jest to ciekawe rozwinięcie gry Budowniczowie: Średniowiecze. Niewielkie rozmiary i duża regrywalność (wiele niepowtarzalnych rozgrywek) to niewątpliwie największe zalety gry.

Więcej o Budowniczowie Antyk na stronie wydawcy. 

2. Cardline: Dinozaury

dino_3d_obwolutaKontynuacja rewelacyjnej serii Cardline. Tym razem możemy sprawdzać i poszerzać swoją wiedzę na temat dinozaurów. Przed grą umawiamy się, czy porównujemy długość, czy wagę dinozaurów i staramy się odpowiednio ułożyć nasze karty tak, by pozbyć się ich jak najszybciej. Mnóstwo śmiechu, zabawy i główkowania, a przy okazji nauki w planszówkowym wydaniu!

Tutaj więcej o Cardline: Dinozaury na stronie wydawcy,

3. Tajniacy

1-IMG_4333Hurra! Polska wersja gry Codenames uznanego autora – Vlaady Chvatila (znanego np. z gier: Ciężarówką przez Galaktykę, Cywilizacja: Poprzez wieki czy Pictomania). Tajniacy to dedukcyjna gra kooperacyjna, w której dwie drużyny walczą ze sobą o tytuł najlepszej siatki szpiegowskiej wszech czasów. Jedna osoba próbuje przekazać swoim partnerom konkretne hasła, korzystając tylko z jednego słowa na turę. Wspaniała gra imprezowa - jedna z moich ulubionych gier, w które zagrywaliśmy się w wakacje. Teraz w polskiej wersji językowej – oby Rebel zdążył przed Gwiazdką!

Tutaj więcej o Tajniakach na stronie wydawcy.

4. Cywilizacja: Poprzez Wieki

1-IMG_4142Nowa edycja kultowej już gry cywilizacyjnej. Ceniona przede wszystkim za olbrzymią regrywalność i przejrzystą mechanikę w nowej, poprawionej wersji. To bardzo trudny tytuł, który z czystym sumieniem mogę polecić prawdziwym planszówkowym wyjadaczom, ale jeśli już się do niego przekonacie, może skraść Wasze serca na zawsze!

Więcej o Cywilizacji: Poprzez Wieki na stronie wydawcy.

5. Kamienie w kieszenie

kamienie_3dSzybka, sprytna gra o zbieraniu kamieni, podbieraniu ich innym i chowaniu w skarbcu. Dużo śmiechu, błyskawiczne tłumaczenie zasad, niewielkie rozmiary i równie krótka rozgrywka sprawiają, że Kamienie w kieszenie to bardzo dobry tytuł na rozpoczęcie spotkania czy krótką rozgrywkę w pubie lub parku.

Więcej o Kamieniach w kieszenie na stronie wydawcy.

6. Timeline: Star Wars

1-IMG_4300Obowiązkowy tytuł dla każdego Jedi, Sitha, rebelianta, szturmowca czy nawet Ewoka. Niektórzy żartują, że jeśli ułożymy wszystkie karty obok siebie, to powstanie film niemy :)
Znana mechanika w gwiezdnowojennej tematyce – to się po prostu musiało udać!

Więcej o Timeline: Star Wars na stronie BoardGameGeek.

7. Abyss: Kraken

abyss2_3d.180497.800x0Dodatek do gry Abyss, której recenzję możecie przeczytać tutaj. Kraken wprowadza negatywną interakcję, nowe karty Lordów, Sojuszników oraz Miejsc. Ale przede wszystkim – piękne, czarne perły! Są one w podwodnym świecie środkiem płatniczym, nie do końca zgodnym z prawem ;)

 

Więcej o Abyss: Kraken na stronie wydawcy. 

8. Łowcy skarbów

th_box_3dRodzinna gra zaprojektowana przez autora popularnego Magic: The Gathering. Wcielamy się niej w tytułowych łowców skarbów, którzy walcząc ze sobą oraz z goblinami starają się nazbierać jak najwięcej pieniędzy i skarbów. W grze, podobnie jak w 7 cudach świata, przed właściwą rozgrywką następuje przygotowanie swojego zestawu kart na daną rozgrywkę. Z 9 rozdanych kart, gracz zostawia sobie jedną a pozostałe przekazują osobie siedzącej obok – tak długo aż skończą się karty. Rozgrywka jest dość krótka, ale emocjonująca!

Więcej o grze na stronie wydawcy.

9. Mamy szpiega 2

1-IMG_4230Przyznam, że tego się nie spodziewałam! Druga część superzabawnej gry podbijającej serca wszystkich naszych znajomych. W Mamy szpiega 2 zasady pozostają te same, co w pierwszej części, ale jest jeszcze więcej kart - w rozgrywce może więc wziąć udział jeszcze więcej osób! Pojawiają się też zupełnie nowe lokalizacje – np. Fabryka Czekolady :)

To wiadomość tak świeża, że na więcej informacji musimy poczekać!

10. 7 Cudów Świata: Pojedynek

7DU_box_PLGra, którą z pewnością pokochają nie tylko fani 7 Cudów Świata! Pojedynek to nowa, dwuosobowa gra osadzona w świecie 7 Cudów. Musimy w niej zwracać ogromną uwagę na to, co robi przeciwnik. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna. A sytuacja na stole zmienia się z każdą dołożoną kartą.

Więcej o 7 Cudów Świata: Pojedynek na stronie wydawcy. 

11. Potworne przepychanki

przepychanki_3d.381311.800x0Zręcznościowa gra na najmłodszych. W swojej turze gracze przy pomocy specjalnych „popychaczek” wpychają na arenę wylosowanego potwora. Muszą to zrobić w taki sposób, by nie zepchnąć z areny innych potworów. Jeśli gracz zepchnie z areny jakiegoś potwora – pozostali gracze dostają punkty. Zabawna i bardzo ładnie wykonana gra!

Więcej o Potwornych przepychankach na stronie wydawcy. 

12. Smocza Dolina

smocza_3dKolejna nowość przeznaczona dla dzieci. W Smoczej Dolinie mamy do dyspozycji magiczne różdżki, którymi wspólnie staramy się przenieść smoka z wieży do tytułowej smoczej doliny. Gra ma kilka wariantów trudności – coś i dla najmłodszych, i dla starszych dzieci.

Więcej o Smoczej Dolinie na stronie wydawcy.

13. Szeryf z Nottingham 

sz_box_3d.567872.800x0Polska wersja popularnego Sheriff of Nottingham – przezabawnej imprezowej gry, w której wcielamy się w kupców próbujących dowieźć towary na targ. Jako cwani handlarze przewozimy zarówno legalne towary, jak i kontrabandę (na której możemy zbić majątek!).

Więcej o Szeryfie z Nottingham na stronie wydawcy.

14. Teby

teby_box_3d.564549.300x460Rodzinna gra, w której wcielamy się w archeologów próbujących wykopać starożytne znaleziska. Jak to w pracy archeologa bywa – liczy się tu i wiedza, i  szczęście. Jeśli lubicie grać we Wsiąść do pociągu to spróbujcie koniecznie Teb. Więcej tutaj losowości (znaleziska losujemy z woreczka), ale i emocji!

Więcej o Tebach na stronie wydawcy. 

15. Termity

1-IMG_4279Autor Sabotażysty tym razem stworzył grę strategiczną, w której każdy z graczy kontroluje jeden rój termitów. Celem graczy jest przejęcie kontroli nad obcymi kopcami i jednoczesne bronienie własnych! Jak się domyślacie w Termitach aż roi się od negatywnej interakcji!

Więcej o Termitach na stronie wydawcy. 

heroes gold16. Heroes’ Gold

Po prezentacji Kuba został zaproszony do partii z Rajivem Guptą w absolutną nowość od Queen Games – szybką, sprytną i pełną szybkich zwrotów akcji grę o zdobywaniu skarbów z rąk nieustraszonych poszukiwaczy przygód. Sporo interakcji, piękne (jak zwykle w grach Queen Games) grafiki i za każdym razem inna rozgrywka – szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom przepychanek nad planszą.

Informacje o Heroes’ Gold możecie śledzić w serwisie Board Game Geek.

17. Herosi

herosi-wizualka1Naszym widzom i czytelnikom to gra doskonale znana. Jej recenzję oraz tłumaczone zasady możecie zobaczyć TUTAJ. Herosi powstali dzięki współpracy dwóch wydawnictw: Lion Games oraz Rebel.

Więcej o Herosach na stronie Rebel.pl

Na spotkaniu prezentowano też znane już od jakiegoś czasu gry: Bosst, Timeline Zwierzęta czy Pic na wodę. Tak jak w ubiegłym roku atmosfera była niesamowita! A możliwość osobistego poznania Rajive’a Gupty – właściciela wydawnictwa Queen Games i Fréderica Moyersoena – autora Termitów to już po prostu radość nie do opisania :)