Pytaki – konkurs!

12273636_10206537646653503_7198817562080504574_o

Coś się kończy, coś się zaczyna! Skoro wyniki konkursu Fluxx są już znane, czas na nowe zadanie :) Tym razem do wygrania są aż 3 egzemplarze rodzinnej gry-zabawy Pytaki! Wywiad z autorką Pytaków – Aleksandrą Sulej – możecie przeczytać tutaj. Dowiecie się z niego m.in. czym są Pytaki, jak powstały i jak się zmieniały. A warto poznać tę historię i samą grę, bo ta zgarnia wszystkie nagrody po kolei :) Pytaki zdobyły dwie główne nagrody na Kids Biz Awards w kategoriach: Innowacje i Edukacja a niedawno portal zabawkowicz.pl nagrodził je tytułem Zabawki Roku 2015. Co zatem zrobić, by je zdobyć? Puścić wodze wyobraźni!

Wyobraź sobie, że na przyjęciu sylwestrowym wpadasz na… swojego ulubionego autora gier planszowych! Co by to był za autor i jakie pytania byś mu zadał/zadała? Na odpowiedzi czekamy w komentarzach tutaj, pod tym postem i na naszym facebookowym profilu pod postem ogłaszającym konkurs. Trzy najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy egzemplarzami gier!

__________________________________

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu „Pytaki” jest BoardGameGirl.pl.

2. Konkurs trwa od poniedziałku, 30.11.2015 r. od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do piątku, 04.12.2015 r., do godziny 23:59.

3. Konkurs polega na napisaniu w komentarzu pod wpisem konkursowym  (komentarz można zamieścić na stronie BoardGameGirl.pl lub na www.facebook.com/BoardGameGirl) odpowiedzi na pytanie: „Nprzyjęciu sylwestrowym wpadasz na… swojego ulubionego autora gier planszowych! Co by to był za autor i jakie pytania byś mu zadał/zadała?”.

4. Zgłoszenia konkursowe będą oceniane przez jury, w skład którego wchodzi redakcja strony www.BoardGameGirl.pl. Wygrają 3 najciekawsze odpowiedzi.

5. W Konkursie można wygrać nagrody w postaci 3 gier „Pytaki”.

6. Wraz z przesłaniem zgłoszenia Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatną publikację zgłoszenia na blogu czy innych stronach internetowych.

7. Zwycięzca zostanie ogłoszony w formie wpisu na blogu Board Game Girl w ciągu 5 (pięciu) dni od momentu zakończenia Konkursu.

8. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia zwycięzcy, swój adres korespondencyjny wraz z telefonem kontaktowym na adres: ania[małpka]boardgamegirl.pl.

9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu.

10. Nagrodę wysyła wydawca do 5 (pięciu) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.

 • Ania

  Stefanie (Feldzie) – kiedy będzie remake zamków Burgundii z nową szatą graficzną?!

 • niebieskiksiezyc

  Ignacego Trzewiczka – Dlaczego ta gra ma tylko jedną postać kobiecą ? To utwierdza stereotypy o graczach…. Do tego, dlaczego zawsze wszyscy faceci biją się właśnie o nią ?!

  • Ania

   A o jakiej grze mówisz?

 • Budyka

  Zapytałabym skądinąd znanego pana Antoine’a Bauza: skąd czerpie Pan natchnienie podczas opracowywania tematyki gier, zważywszy na to, że oscyluje ona w przypadku Pana dzieł od walki chińskich mnichów z duchami, doprowadzania kotków do właścicieli czy walki o światową dominację, poprzez budowanie planety dla Małego Księcia, spacer między Kyotô i Edô w poszukiwaniu kąpieli, przyjaciół, jedzenia i widoków do uwiecznienia, a skończywszy na grze polegającej na hodowaniu bambusów i karmieniu nimi pandy :)

 • Pankracus

  Uwe Rosenberg – Uwe mam propozycję nie do odrzucenia – „Szybka” partyjka w Le Havre, jesli wygrasz to do końca imprezy stawiam drinki, jak ja wygram to dołączę do twojej grupy ludzi testujących twoje nowe gry, co ty na to?

 • kdsz

  Martin Wallace

  Martin, byku krasy, w jakim momencie swojego życia byłeś podczas wymyślana wirtualnego połączenie Liverpool-Birkenhead w Brassie?

 • HELLoweDD

  o cześć Ignacy. to ty dziś nie nagrywasz vloga?? a poza tym kiedy będzie gra o kooperacyjno – detektywistyczna o obuwiu pod tytułem „przypadki zagubionego trzewiczka”

 • gabi

  Gdybym spotkała Uwe na przyjęciu sylwestrowym (a najbliższy spędzamy w gronie rodzinnym w domu :-0), byłabym po pierwsze w ogromnym szoku i zbierałabym szczękę z podłogi ze zdziwienia ;) Miałabym do niego całą masę pytań, ale na pewno zadałabym mu te trzy:
  - Jak to się stało, że zapukałeś dzisiaj akurat w te drzwi?
  - Jaka była pierwsza gra planszowa, w którą uwielbiałeś grać? I z kim?
  - Co czułeś kiedy pierwszy raz przegrałeś w Agricolę? Czy chcesz dzisiaj przypomnieć sobie tamto uczucie? ;-)

 • pawelacb

  Hm… Vlaada Chvatil. Zadałbym wiele pytań, jedno znaczące:
  Czy pijemy wódeczkę czy coś mocniejszego ?

 • Monika

  Gdybym spotkała pana Karola Borsuka, autora gry Farmer, byłabym bardzo zaskoczona, gdyż już od dawna nie żyje. Nie spodziewam się jednak, żeby inni uczestnicy konkursu spotkali się z autorami ich ulubionych gier, na przyjęciu sylwestrowym ;-). Zadałabym mu takie pytania:
  Panie Karolu, czy przypuszczał pan, że pana gra będzie bawić dzieci i ich rodziców, nawet wtedy gdy pana już nie będzie na tym świecie i pomimo różnych nowych gier dzieci będą chciały nadal hodować króliki, świnki, krówki, itd?
  Czy pana córka równie chętnie jak moje dzieci grała w Hodowlę zwierzątek?
  Czy często grał pan z nią i kto był lepszym hodowcą?
  Dzieciom zazwyczaj trudno przychodzi pogodzić się z przegraną; czy miał pan jakiś własny pomysł, żeby oczy już nie były smutne, a buzia znów była roześmiana?
  Czemu nie wymyślił pan innych gier, po takim sukcesie zwierzątek?

 • Paweł

  Ignacy Trzewiczek

  Skąd czerpie inspiracje do swoich gier? Czy wymyślając nową grę zaczyna od tematu gry czy mechaniki?

 • Magdalena

  Grając w gry planszowe Wszyscy mamy takie partie, które bardziej niż inne wbijają nam się w pamięć.
  Ktoś lub coś sprawia, że są magiczne, przez co pamiętamy je bardzo długo.
  Chciałabym zapytać Karola Madaja czy miał taką partię?
  Co to była za gra i dlaczego właśnie ta (a nie inna) partia była taka wyjątkowa?

 • Pingback: Pytaki – rozwiązanie konkursu | Board Game Girl()