First to Fight – premiera gry na Polconie 2014 a teraz u nas – KONKURS!

ftfpudlo Wczoraj zapraszałam Was na sam festiwal a dziś – na pewne szczególne na nim wydarzenie! W piątek, 5 września, odbędzie się premiera najnowszej gry Fabryki Gier Historycznych - First to Fight. O godzinie 18.00 rozpocznie się pokaz gry i nauka zasad, a już o godzinie 19.00… premierowy turniej! Grałam na wiosnę w prototyp tej gry i przyznam, że nie mogę się już doczekać aż zobaczę ją w ostatecznej wersji. Polcon 2014

First to Fight to gra strategiczna, której autorami są Michał Sieńko i Adam Kwapiński (wywiad z Adamem do przeczytania tutaj). Wcielamy się w niej w role członków Sztabu Naczelnego Wodza i zarządzamy polskimi jednostkami walczącymi przeciwko III Rzeszy. Jest to doznanie szczególne, bo w First to Fight występują historyczne postaci oraz prawdziwe zdarzenia i miejsca. Będziemy więc mieli okazję dowodzić m.in. Antonim Chruścielem pseud. Monter, Augustem Emilem Fieldorfem ps. Nil, Janem Kozielewskim pseud. Jan Karski czy Zdzisławem Jeziorańskim pseud. Jan Nowak.

A dla czytelników Board Game Girl mamy coś wyjątkowego :-) Błyskawiczny konkurs, w którym można wygrać premierowy egzemplarz First to Fight z autografami autorów! Jedna z postaci występujących w grze była pierwszą kobietą w historii Wojska Polskiego awansowaną na stopień generała. O kim mowa? Odpowiedzi wysyłajcie na adres: konkurs[małpka]boardgamegirl.pl.

Spośród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi wylosujemy jedną, która już na Polconie będzie mogła odebrać grę osobiście (lub otrzymać ją pocztą po premierze gry).

Na odpowiedzi czekamy do jutra do północy (a dokładniej do środy, 27 sierpnia do godziny 23:59) :)

Więcej o grze (m.in. instrukcja do pobrania) na: www Fabryki Gier Historycznych. ftfkarty2