Planszowa Gra Roku 2019 – wyniki i KONKURS

now open-2Po raz pierwszy miałam przyjemność ogłaszać zwycięzców Planszowej Nagrody Gry Roku na jesieni 2014 roku. Na scenie stało kilka osób a wśród publiczności przeważali znajomi :) Ale od trzech lat ogłoszenie wyników odbywa się na Maskaradzie w trakcie Pyrkonu a to już zupełnie inna bajka! Na widowni siedzi około dwóch tysięcy osób (albo i więcej, bo sala wypełniona jest po brzegi!) a blask reflektorów oślepia tak, że rozpoznanie znajomej twarzy cieszy bardziej niż wygrana w mózgożera. Do tego na początku stres towarzyszący chyba każdemu z nas w trakcie publicznych wystąpień a potem wewnętrzny głos krzyczący „wow, jaki widok, jak cudownie stać w tym miejscu, mogę tu zostać na dłużej?” :D  Nie mam w tym roku zbyt wielu zdjęć z tego wystąpienia, więc jeśli jakieś macie, podzielcie się koniecznie. Mam dla Was za to konkurs – w którym do wygrania są Ślimaki to mięczaki – zwycięzca Gry Roku 2019 w kategorii Gra dla dzieci. Przyjrzyjcie się laureatom w poszczególnych kategoriach – opisałam je dla Was na stronie Empik Pasje. Magazyn online (zakładka GRAM) i w komentarzu pod tym tekstem lub pod wpisem konkursowym na Facebooku napiszcie, która gra była Waszą Grą Roku. To wcale nie muszą być nowości, niech to będą gry, które sprawiły Wam najwięcej radości, najbardziej zaskoczyły lub w które po prostu graliście najczęściej w minionym roku. Ze wszystkich odpowiedzi wybierzemy najlepszą i nagrodzimy ją Ślimakami. Konkurs trwa od dziś do niedzieli, 19 maja 2019 roku. Powodzenia!

fot. Wiktor Szafranowicz

fot. Wiktor Szafranowicz

 

Szczegółowy regulamin konkursu:

 1. Organizatorem konkursu „Gra Roku” (dalej „Konkurs”) jest blog BoardGameGirl.pl.
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie (dalej „Regulamin”).
 3. Konkurs trwa od 14.15.2019 r. od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 19.05.2019 r., do godziny 23:59.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie www.BoardGameGir.pl oraz na www.facebook.com, na profilu „Board Game Girl”.
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 7. Organizator może usuwać treści (posty) zamieszczane przez Uczestników na profilu Board Game Girl w przypadku, gdy posty te zawierają treści niezgodne z prawem, dobrymi obyczajami, wulgarne, naruszające prawa lub dobra osobiste osób trzecich.
 8. Aktualne informacje na temat Konkursu będzie można znaleźć na stronie Organizatora: www.boardgamegirl.pl.
 9. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
 10. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 11. Konkurs polega na opisaniu swojego zwycięzcy Planszowej Gry Roku 2019 w komentarzu pod postem, w którym ogłaszany jest Konkurs.
 12. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie.
 13. Komentarze będą oceniane przez niezależne jury, w skład którego wchodzi redakcja bloga BoardGameGirl.pl.
 14. W Konkursie można wygrać nagrodę w postaci gry planszowej „Ślimaki to mięczaki” ufundowaną przez wydawnictwo Nasza Księgarnia dla autora najciekawszego komentarza. Ponadto Organizator nie wyklucza możliwości przyznania dodatkowych wyróżnień.
 15. Uczestnik oświadcza, że jest twórcą komentarza i ma do niego pełnię praw autorskich. W przypadku gdy tak nie jest, odpowiedzialność ponosi Uczestnik.
 16. Wraz z przesłaniem komentarza, Uczestnik wyraża zgodę na nieodpłatną publikację komentarza na blogu czy innych stronach internetowych.
 17. Przesłane komentarze nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach.
 18. Zwycięzca zostanie ogłoszony w formie postu na profilu Board Game Girl w ciągu 7 (siedmiu) dni od momentu zakończenia Konkursu.
 19. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia listy Laureatów, swój adres korespondencyjny na adres: ania@boardgamegirl.pl
 20. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu przez poszczególnych Laureatów.
 21. Nagrody wysyła Organizator do 14 (czternastu) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 • itsme xoxo

  W minionym roku najwięcej przyjemności dała mi gra Splendor. Ciężko zliczyć ile razy w nią grałam, wiem tylko, że było tego sporo. Między każdymi zajęciami, na każdej dłuższej przerwie, szłam ze znajomymi do wydziałowej biblioteki i tam walczyliśmy o zdobycie jak najlepszych kart. Niesamowicie się przy tym uśmiałam i chociaż zwykle przegrywałam nie wybrałabym innej gry nigdy! Mam z nią tak miłe wspomnienia, że na samą myśl się uśmiecham :)

 • niedobry.tata

  Moja córka ma prawie 4 lata, gra od ponad 2 lat, jej kolekcja to ok. 50 tytułów. Gra Roku to dla nas KATAMINO. Cudowna łamigłówka, świetne wykonanie, nieskończona regrywalność, daje szanse na pojedynki jak równy z równym. Muszę się przyznać, że czasami dostaję od córki niezłe baty :) Obowiązkowa pozycja na stole każdego wieczora – albo jako gra główna, albo szybki pojedynek na rozgrzewkę przed Carcassone lub Ogródkiem :)

  • Board Game Girl

   Gratulujemy wygranej w konkursie i prosimy o kontakt w sprawie nagrody! :)))

 • Marcelina Rzepa

  5 sekund, dzięki tej grze zrozumiałam, że moja inteligencja nie jest w tak dobrym stanie jak mi się wcześniej wydawało :D Mnóstwo śmiechu, radości, logicznego i szybkiego myślenia to coś co z całą rodzinką lubimy najbardziej :)

 • Krzysztof Stachel

  „Potwory do szafy”. Synek niecałe 3 lata, zaskakuje, bo pamięta lepiej niż tata, do tego losowo dopisuje mu szczęście. Dziecko jest szczęśliwsze to i rodzic jest szczęśliwszy :)

 • Aleksandra

  Z pełnym przekonaniem nasza rodzina uznaje grę „Pszczółki” firmy Amigo za odkrycie roku i najwspanialsza grę dla rodzin z dziećmi już od 3 roku życia!
  Odkrycia tego dokonaliśmy w szpitalu po operacji synka. Po powrocie kupiliśmy aż dwie sztuki tej gry (jedną na prezent).
  Gra w pszczółki jest niezwykle prosta i wciągająca, bazująca na zasadach memo. Mój 4 letni synek Franek ją uwielbia, a 3 letni Ignas z autyzmem chętnie gra w nią z nami aż do końca choć normalnie rzadko udaje mu się przez dłuższy czas skupić na czymś uwagę. Polecam i pozdrawiam!

 • Wojciech S.

  U nas panowały trzy gry. Na pierwszym miejscu – Super farmer, do którego wymyśliliśmy na wakacjach trochę zmienione własne zasady (12 rund jak miesięcy w roku). Na drugim – Pędzące żółwie, największa frajda w tym, czy syn odgadnie kolory żółwi przeciwników. Na trzecim, nowy nabytek i chyba najlepsza do tej pory zabawa – Mniam, mniam, salwy śmiechu i to niezależnie czy się zjada czy jest się zjadanym, przy okazji mieniliśmy „trochę” tytuł na Gryziony :)