Nowy Jork 1901 recenzja + konkurs

pic2578943O Nowym Jorku 1901 słyszeliście już co nieco w naszej relacji z Essen. Przyznam, że wiązałam z tą grą duże nadzieje i… nie zawiodłam się ani  odrobinkę. Zapraszam do obejrzenia recenzji i zwrócenia uwagi na komponenty. A jeżeli i Wy macie ochotę spróbować swoich sił w budowaniu wieżowców – mam dobrą wiadomość! Konkurs, w którym do wygrania jest nowiuteńki polskojęzyczny egzemplarz gry ufundowany przez firmę Bard. Jak go zdobyć? Wystarczy zasubskrybować mój kanał na YouTube a w komentarzu pod filmem napisać: Gdybyś tworzył/tworzyła własną grę o budowie miasta, jakie by to było miasto? Dlaczego? Na odpowiedzi czekamy piątku, 13.11.2015 do końca dnia. Wygra najciekawszy komentarz!

Regulamin konkursu:

1. Organizatorem konkursu „Nowy Jork 1901″ jest BoardGameGirl.pl.

2. Konkurs trwa od 10.11.2015 r. od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 13.11.2015 r., do godziny 23:59.

3. Konkurs polega na odpowiedzeniu na pytanie „Gdybyś tworzył/tworzyła własną grę o budowie miasta, jakie by to było miasto? Dlaczego?” Odpowiedzi należy wpisywać w formie komentarzy pod filmem z recenzją gry na stronie whttps://youtu.be/PMRZcYFTxp8.

4. Zgłoszenia konkursowe będą oceniane przez jury, w skład którego wchodzi redakcja strony www.BoardGameGirl.pl. Wygra 1 najciekawsza odpowiedź.

5. W Konkursie można wygrać nagrodę w postaci gry planszowej Nowy Jork 1901.

6. Wraz z przesłaniem zgłoszenia Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatną publikację zgłoszenia na blogu czy innych stronach internetowych.

7. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w formie wpisu na blogu Board Game Girl w ciągu 7 (siedmiu) dni od momentu zakończenia Konkursu.

8. Zwycięzcy zobowiązany są wysłać w ciągu 10 (dziesięciu) dni roboczych od ogłoszenia zwycięzcy, swój adres korespondencyjny wraz z telefonem kontaktowym na adres: ania[małpka]boardgamegirl.pl.

9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu.

10. Nagrodę wysyła Organizator do 14 (czternastu) dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.

 

 • Ciuniek

  Gry o miastach skupiają się zazwyczaj na ekspansywnej urbanizacji w raczej przystępnych klimatach. Nawet jeśli gra ubrana jest w otoczkę SF jak na przykład Pośród Gwiazd, to z mechanicznego punktu widzenia równie dobrze moglibyśmy budować w niej Nową Hutę. Chciałbym zagrać w city building, który w pełni wykorzystywałby możliwości oferowane przez dobór tematyki.

  I tutaj ciekawą inspiracją wydaje mi się Mega City One z uniwersum Sędziego Dredda – metropolia składająca się z megabloków, wieżowców wielkości miasta dających schronienie kilkudziesięciu tysiącom ludzi. Fajnie byłoby zagrać w grę, w której gracz faktycznie tworzyłby konstrukcję rosnącą w górę. Budowa miasta w trzech wymiarach? Count me in.

 • kw

  Zakopane. Albo Częstochowa.
  Dlaczego Zakopane ? Bo jest zakopane ;-)
  Dlaczego Częstochowa ?
  Bo się często chowa ;-)

 • Rophson

  Nieśmiało zwracam uwagę na istotną rozbieżność między regulaminem konkursu a informacją o jego rozpoczęciu w kwestii wymogu subskrybcji kanału.

 • Pingback: Top 30 prezentów 2015 + 5% od Planszostrefy! | Board Game Girl()