Kraków – gdzie pograć w planszówki?

wpisuWeekend spędziliśmy z Kubą w Krakowie. Pojechaliśmy tam spotkać się ze znajomymi i przyjaciółmi i odwiedzić dawno niewidziane zakątki. Od naszej ostatniej wizyty w tym mieście sporo się zmieniło. Na przykład? Powstały co najmniej dwa niezwykłe miejsca (oczywiście mocno planszówkowe). I aż nas zazdrość zżera, że nie mamy takich bliżej domu!


1-IMG_8319W sobotę z samego rana pojechaliśmy do Hexa i  z krótką przerwą na obiad w hinduskiej knajpce Curry UP – siedzieliśmy w nim do aż zamknięcia. O tym miejscu mieliście już szansę usłyszeć w naszej…relacji z targów w Essen. Bo Hex to nie tylko kawiarnia, ale i wydawnictwo, które już wkrótce zadebiutuje Krasnoludami w opałach  zabawną, imprezową grą o pozbywaniu się złota.

1-IMG_8444W Hexie zachwyciło nas wszystko – od samej atmosfery przez wyrafinowane napoje (od tej ilości many i punktów życia, które zebraliśmy, niejednemu mogło zakręcić się w głowie!) po ogromny zasób gier (imprezowe, przygodowe, trudne euro – w Hexie zgromadzono ponad 500 tytułów!) i dbałość o najmniejszy szczegół wystroju. W sobotę odbywały się równolegle dwie ciekawe rzeczy  Board Game Workshop, czyli tworzenie gry planszowej w (maksymalnie) 11 godzin i turniej drugiej edycji karcianej Gry o tron. Knajpa pękała w szwach i trudno było o wolny stolik.

1-IMG_8489Następnego dnia przyszliśmy dość wcześnie, bo przed południem. Nie wszystkie miejsca siedzące zapełniły się jeszcze graczami, mieliśmy więc okazję dość dokładnie obejrzeć i sfotografować każdy kąt :) Niedziela była w Hexie czasem zarezerwowanym dla fanów Pokémon Trading Card Game i online’owej gry Hearthstone. Nie zdziwcie się więc gdy na zdjęciach zobaczycie ustawione na stolikachi laptopy! Chcę podziękować całej ekipie Hexa, a zwłaszcza Maćkowi, zwanemu Repkiem, za to, że mogliśmy spędzić naprawdę wspaniały czas w tym niezwykłym miejscu!

1-IMG_8548Popołudnie spędziliśmy z kolei w R77 cafe. Enigmatyczna nazwa to skrót adresu  kawiarnia mieści się na ulicy Radzikowskiego 77. Tu panował już zupełnie inny klimat  coś pomiędzy Central Perk z serialu Przyjaciele a nieistniejącym już (niestety!) Table-Top Cafe w Gdańsku. Widać, że klienci to w dużej mierze znajomi i przyjaciele, którzy wpadają tu przy każdej nadarzającej się okazji  przed zakupami, po spacerze… Serdeczna atmosfera, pełna przyjaznych przekomarzanek i wspólnego rozszyfrowywania kolejnych tytułów udziela się natychmiast po wejściu. Z każdego kąta dobiega czyjś śmiech (oczywiście cichy, w końcu tu się gra!). R77 posiada również tego imponujący wybór gier i zaciszną salę z projektorem na piętrze. Podczas naszej wizyty oprócz planszówkowiczów, w kawiarni siedziała grupa RPG-owców, tocząca nierówny bój w mrocznym świecie Dungeons&Dragons. Najwyraźniej to miejsce jest swoistą przystanią dla osób lubiących niesztampowo spędzać wolny czas. Jeśli tylko będziecie mieli okazję, koniecznie wpadnijcie na pyszną herbatę i ciasto do R77! My z pewnością jeszcze tu wrócimy!

Więcej zdjęć z obu tych miejsc zobaczycie w galerii na Facebooku – zdjęcia z Hexa i R77!