Kingrunner – nowa gra Filipa Miłuńskiego

Kingrunner pudełkoUwielbiam biegać, niestety chwilowo nie mogę – mam zakaz. Ale taki maraton to trzasnę. I to w pół godzinki! Jak? Przy planszówce :) Jeszcze tylko niewiele ponad tydzień trwać będzie zbiórka na wydanie Kingrunnera – nowej gry Filipa Miłuńskiego (autora m.in. CV, SłowoStworów i kilku gier z serii Dobra gra w dobrej cenie). Akcja organizowana jest na portalu PolakPotrafi.pl. Wsparło ją już ponad 100 osób, ale do mety i świętowania zwycięstwa brakuje jeszcze ok. 1600 zł. Za powstanie gry odpowiedzialni są założyciele nowego serwisu o bieganiu - www.kingrunner.com. Mamy więc Kingrunnera planszówkę i Kingrunnera serwis.

Nie miałam okazji zagrać w prototyp, więc nie mogę powiedzieć czy gra jest dobra, ale z pewnością wygląda ciekawie. Będziemy budować tu swoją talię kart, z którą przebiegniemy maraton. Gra ma walor edukacyjny – początkujący biegacze dowiedzieć się z niej będą mogli czym jest np. trening interwałowy czy fartlek. O zwycięstwie zdecyduje przygotowanie do biegu, forma i przeprowadzone wcześniej treningi.

Kinrunner przeznaczony jest dla od 2 do 4 graczy w wieku powyżej 10 lat. Rozgrywka trwać będzie około pół godziny. Więcej dowiecie się ze strony akcji i filmu promocyjnego. No to już - do biegu, gotowi, start!

Tak wygląda Kingrunner od wewnątrz: