Kalendarz adwentowy – dzień 8

1-IMG_6006W dzisiejszym konkursie można wygrać dodatek do Rokoko. Jeśli jeszcze nie znacie tej gry, możecie się o niej dowiedzieć więcej z mojej recenzji. Wystarczy, że klikniecie TUTAJ. A jeśli grę znacie i ją macie, to mamy dla Was rarytas – 4 kafelki świątecznych strojów. Wystarczy, że tutaj, pod tym postem, lub na naszym profilu na Facebooku odpowiecie na pytanie:

Jaka planszówka mogłaby się lepiej ubrać? Tzn. jaka gra Waszym zdaniem zasługuje na lepszą szatę graficzną i dlaczego?

Na odpowiedzi czekamy dziś, do godziny 14:00. Powodzenia!

OK, mamy zwycięzcę! Jest nim flowerus za komentarz:

Ja najchętniej w odświeżonym wydaniu zobaczyłbym Zamki Burgundii. To świetna gra, której oprawa jest strasznie blada i bura, kolory się zlewają a grafiki nie są zasługują na tak świetną mechanikę. Marzy mi się wydanie z grafikami pana Vincenta Dutraita, który wspaniale zilustrował Lewisa & Clarka. Tak wydana gra lądowałaby chyba na moim stole codziennie!”

My też czekamy na piękne Zamki :) Gratulacje!

 • pawel.acb

  Oj, to mój konik, niewielu tak jak ja zwraca uwagę na oprawę graficzną gier. Niektóre gry o świetnej mechanice są tak brzydkie, że aż trudno usiąść przy nich do stołu. Jest kilka gier co do których mam uwagi, Na pewno Królestwo w Budowie mogło by być ładniejsze i czytelniejsze a przez to bardziej przystępne. Na moją uwagę zasługuje również Wysokie napięcie, na pewno można to było zaprojektować lepiej i ładniej, no nie mogę się do niej przemóc a to ponoć naprawdę fajna gra. Numer jeden i mój typ to Race for the Galaxy. Ta gra jest brzydka że mózg się lasuje, nieczytelna ikonografia, koszmarna oprawa i przy okazji świetna gra. Nikomu nie życzę gry w RFTG przy marnym świetle, nie wiadomo czy brązowy to brązowy czy różowy, nic nie można rozczytać a wszystko to połączone z cokolwiek nędznymi grafikami. Niektórzy mówią, że tam są klimatyczne grafiki i ilustracje ale widocznie trzeba by archeologa żeby się do nich dokopać, może trzeba zedrzeć te obecne na wzór fresków w Kaplicy Sykstyńskiej, sam już nie wiem, zaraz dostane baty od fanów gry, trudno, to trzeba powiedzieć. Co ciekawe po drugiej stronie jest piękny Roll, można? Można!

 • Magdalena

  Już niedługo karnawał, a co za tym idzie część osób wybierze się na bale przebierańców. Na takim balu chętnie widziałabym postaci z gry Agenci Wolfganga Kramera. Kobiety w lateksach typu Lara Croft, mężczyźni w garniturach a’la James Bond. Tak odświeżona w grze szata (nie tylko graficzna) cieszyłaby niejedno męskie czy żeńskie oko ;)

 • Arracan

  Zdecydowanie Pret-a-Porter. W końcu to gra o modzie. Przydałby jej się nowy, świeży „look” zgodny z dzisiejszymi trendami. A i plansza mogłaby ładniejsza być… ;)

 • Hellowedd

  Ja to bym ubral meaple z carcassone w jakies ciuszki. Bo za kazdym razem jak gram to krzyczą ze sa nagie i im zimno.

 • Palmer

  Busen memo :D

  (stali bywalcy geeklist zrozumieją, że nie mogło tego zabraknąć ;) )

 • Jurek

  Zdecydowanie Puerto Rico. W momencie wydania gry szata graficzna była dobra, ale teraz jest już trochę przestarzała i przez to gra może tracić na popularności.

  Wydanie w nowej szacie graficznej może pomóc grze przebić się w zalewie nowych tytułów :)

 • Kasia

  Moim zdaniem fajnie by było zmienić wygląd drewnianych znaczników w Świat Dysku – Ankh Morpork. Można by było nadać szpiegom bardziej tajemniczego charakteru bo teraz są nieco drewniani. Do tego należy poprawić budynki na bardziej widowiskowe, a trole mogłyby wyglądać trochę groźniej. No i znaczniki niepokoju, powinny na pierwszy rzut oka siać panikę:)

 • Dziadekjoe

  Zdecydowanie Summoner Wars. Ciuchy niemodne i nieeleganckie. Powinien zająć się nimi Wielki Dyktator mody Menzel, lub kreator i wizjoner Morano. Byłoby zdecydowanie lepiej.

 • Damian

  Galapagos!
  Ta gra straszy wyglądem, jeszcze nikt, kogo znam nie pozostawił jej bez soczystego komentarza :) Zdjęcia nie oddają tego co na żywo można przeżyć. Nowa grafika byłaby wręcz nowym życiem, tchnieniem dla gry.
  Zdjęcie z bgg: https://boardgamegeek.com/image/674424/galapagos?size=original

 • KingaC

  Ja bym ubrała „Suburbię”- obecna wersja jest strasznie surowa, by nie rzec, goła. Zmieniłabym chociażby taflę jeziora na bardziej lekką i imitującą rzeczywiście jezioro. W Suburbii brak jest też ludzi, którzy na niektórych kafelkach również mogliby zamieszkać na stałe, ja mieszkam tam bardzo często:)

 • flowerus

  Ja najchętniej w odświeżonym wydaniu zobaczyłbym Zamki Burgundii. To świetna gra, której oprawa jest strasznie blada i bura, kolory się zlewają a grafiki nie są zasługują na tak świetną mechanikę. Marzy mi się wydanie z grafikami pana Vincenta Dutraita, który wspaniale zilustrował Lewisa & Clarka. Tak wydana gra lądowałaby chyba na moim stole codziennie!