Targi Gra i Zabawa i Festiwal GRAMY 2014, 15-16 listopada, Gdańsk

gramyJuż w najbliższy weekend! Targi Gra i Zabawa oraz Festiwal GRAMY! W ubiegłym roku było ponad 6 500 odwiedzających! Czy w tym roku uda się powtórzyć sukces?

grarokuTak sądzę, bo program wygląda naprawdę imponująco! Znajdziecie go oczywiście na dole strony (tylko atrakcje planszówkowe). Oprócz turniejów, mistrzostw, konkursów i warsztatów odbędzie się m.in. finał plebiscytu Gra Roku. Na to wydarzenie chcę Was szczególnie zaprosić, bo w tym roku to ja, razem z Katarzyną Ziółkowską (Squirrel) będę miała przyjemność ogłaszać zwycięzców :)

spiel-14Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczny Games Room zajmie przestrzeń jeszcze większą niż w ubiegłym roku. A dokładniej - największą powierzchnię w historii festiwalu! Rekordowa będzie także ilość tzw. „żółtych koszulek”, czyli wolontariuszy tłumaczących zasady gier. W wypożyczalni znajdzie się ponad 700 tytułów (!). Nie zabraknie także polskich i zagranicznych nowości. A specjalnej sali (sala 1B, I piętro) będą czekały świeżynki przywiezione z targów SPIEL w Essen.

GRAMY to także warsztaty (uwaga! obowiązują zapisy!) prowadzone przez specjalistów z branży. O projektowaniu gier w praktyce opowie Filip Miłuński a Maciej Jesionowski z REBEL.pl pokaże prototypy gier twórców-amatorów.

monopoly gdanskNa tragach będzie miała także swoją premierę szczególna edycja Monopoly – Monopoly Edycja Gdańsk. Jest to pierwsza edycja gry w Polsce poświęcona tylko jednemu miastu. W programie znalazł się też finał Mistrzostw Polski w 7 Cudach Świata (z pulą nagród w wysokości 2000 zł!).

 

 

Do zobaczenia w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku (ul. Żaglowa 11)!