Gierki małżeńskie – recenzja

gra-towarzyska-ilustrowana-rysunkami-andrzeja-mleczki-gierki-malzenskie-b-iext30439007Rzadko recenzuję gry towarzyskie a przecież zdarza nam się grywać i w tego typu tytuły. Dziś opowiem więc Wam o Gierkach Małżeńskich – grze, która niedawno miała swoją premierę. Dla osób, które w nowoczesne planszówki nie grają, Gierki małżeńskie będą przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego wieczoru. Ale czy starych, planszówkowych wyjadaczy Gierki nie znudzą? W końcu użyte tu mechanizmy są nam doskonale znane…

 • Marcin

  Skoro moja opinia odnośnie tej gry została usunięta przez moderatora ze strony http://mdrgry.pl/sklep/gierki-malzenskie/#comment-14 na której trwa sprzedaż tej planszówki, zamieszczam swoja opinię tutaj:
  Cena o wiele za wysoka w stosunku do możliwości gry, chyba że ktoś ma zamiar ją odsprzedać po kilkunastu rozgrywkach. Gdy zagra się w nią kilka razy ze swoja drugą połówką poznajemy większość kart i schematów i tak naprawdę dalsza gra nie ma większego sensu, gdyż będziemy znali odpowiedzi na większość pytań. Ponadto sam przebieg gry jest nieco monotonny i nie chce się za bardzo do niej wracać. Tak wysoka cena wynika wyłącznie z tego, że gra została zaprojektowana z udziałem znanego rysownika i satyryka Pana Andrzeja Mleczko. W mojej opinii gra powinna kosztować nie więcej niż 70 zł.

 • Kaja88

  A nam gra się bardzo podoba. Gierki Małżeńskie dostaliśmy w prezencie od znajomych na piątą rocznicę ślubu. Już sam wygląd pudełka ogromnie bawi i przyciąga uwagę, zaglądając do środka jest jeszcze ciekawiej. Na sam początek instrukcja – jasna i przejrzysta bogata w kolorowe ilustracje, co znacznie ułatwia i jest czytelniejsze już na starcie. Gra przeznaczona zarówno dla dwóch graczy jak i dla 4 par, można miło spędzić czas z drugą połówką jak i z przyjaciółmi. Same konkurencje to już masa śmiechu i zabawy. Planszówka jest lekka i nieskomplikowana, ma typowo imprezowy charakter, nie można od niej oczekiwać wielkich wyzwań. To nie jest gra logiczna tylko humorystyczna i w tym przypadku spełnia swoje zadanie

 • AGAaaa

  Proszę podpowiedzcie jak grac we dwójkę? Nie ma za grosz motywacji. Za każdą dobrą odp.ja dostaje 2 żetony a partner 1. Lub na odwrót. I tak w kółko. To przecież nuda na całego!

  • AGAaaa,

   Kto zbierze więcej kupidynów ten wygrywa nagrodę z Vouchera – czyż nie jest wystarczajacą motywacją wygrana w postaci usług :gotowanie, prasowanie, sprzątanie, sex!? :)

   Jakbyś miała więcej pytań co do samej gry to zapraszam do kontaktu bezpośrednio z nami: http://www.mdrgry.pl

 • Marecki

  Ogarnijcie instrukcje obslugi bo mam wrazenie ze jest pisana i w ogole nie sprawdzacie jak jest interpretowana przez graczy. Przyklad: gdzie w instrukcji dla kalambury jest opisane czy pokazuje sie jedno haslo czy dwa hasla z karty? 2 klepsydry oznaczaja ze na jedno haslo jest 2×30 sekund czy jest to dla dwoch hasel? Swiadczy to o tym ze nie weryfikujecie tego. Dla gry na 1 pare instrukcja przekierowuje do zasad dla kilku par… denerwujace to jest. To samo sie tyczy gry Grunt to zdrowie – nawet nie dokonczylismy i poszlo do kosza. Dalej, gra dla dwoch osob sie nie nadaje – jest nudna, monotonna. Dlaczego jedna osoba dostaje 2 a druga 1 pkt? Nie oplaca sie odgadywac jesli przeciwnik ma zyskac wiecej punktow… W wiekszym gronie bedzie chyba OK.