Concordia i Concordia: Salsa – recenzja

concordiaKiedy nagrywałam ten filmik, nie wiedziałam jeszcze, że już wkrótce będę mogła cieszyć się polską wersją tej gry. Tymczasem wydawnictwo Egmont ruszyło z nową linią gier – Egmont Geek – przeznaczoną dla zaawansowanych graczy. Linię otwiera Concordia, ale za nią ustawia się kolejka bardzo dobrych tytułów. O których – póki co – cicho sza. Z ciekawostek, Concordia zdobyła w 2015 roku tytuł Zaawansowanej Gry Roku w… Holandii. Mam nadzieję, że i polscy gracze ją docenią :)

PS. Obejrzycie film dokładnie i śledźcie naszą stronę – już niedługo ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będzie nowiuteńki i pachnący egzemplarz Concordii! 

  • Carpiozzo

    Odpowiedź konkursowa:
    Mimo stosowania przez antycznych Rzymian na szeroką skalę kamieni i cegieł, nadal podstawowym surowcem, na który było największe zapotrzebowanie, pozostawało DREWNO. Używano je w budownictwie (dachy, podłogi), do opalania i ogrzewania, do konstrukcji (maszyny, wozy, statki), przy wydobyciu węgla czy wyrobie ceramiki. Masowa wycinka drzew przez Rzymian doprowadziła do poważnych negatywnych zmian w ekosystemie kontynentu (np. wykarczowanie terenu znanego jako Błota Pontyjskie). W grze znaczniki drewna mogłyby mieć kształt nieociosanej belki (podobnie jak w Belfort) w kolorze ciemnobrązowym. Wykorzystać można byłoby je m.in. do budowy statków.

  • Walter

    Sztuka w czasach Imperium Romanum to nie tylko wspaniałe budowle, rzeźby czy utwory pisane, ale również sztuka użytkowa, wśród której palmę pierszeństwa należy oddać biżuterii. Stanowiła ona ważny element mody, którą doceniali także pisarze rzymscy. Terytoria w obrębie basenu Morza Śródziemnego, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, sprzyjały pozyskiwaniu metali (złoto, srebro) i kamieni szlachetnych takich, jak szmarag, agat, a nawet diament, z kolei z północy sprowadzano bursztyn. Niemal wszyscy obywatele rzymscy nosili pierścienie, a kobiety także kolczyki, naszyjniki, bransoletki, sprzączki i wiele innych. Biżuteria wielokrotnie stanowiła także środek płatniczy i w grze Concordia mogłoby znaleźć również i takie zastosowanie, obok zwykłego surowca.

  • Niemal wszyscy obywatele rzymscy nosili pierścienie, a kobiety także kolczyki, naszyjniki, bransoletki, sprzączki i wiele innych.