Alliance Open House – szybki rzut okiem: The Other Side, Warhammer Shadespire, War Time, The Expanse, Empires of the Void II, Harvest

Zrzut ekranu 2017-09-09 o 08.41.50OK, zgodnie z obietnicą wrzucamy szybki rzut okiem na planszówkowe nowości z targów Alliance Open House w Fort Wayne w Indianie w USA :)

 

theothersideThe Other Side

Gra z Kickstartera, która nawiązuje do typowych bitewniaków, maksymalnie upraszczając zasady, zachwycając pięknymi figurkami, ale pozostając jednocześnie wierną takim reliktom jak miarka do sprawdzania odległości. Dla fanów gatunku.

 

shadespire-demoWarhammer Underworlds Shadespire

Najnowszy tytuł Games Workshop, oparty nieco na mechanice znanej z Age of Sigmar. Szybka gra taktyczna z heksową mapą, w której możemy albo się powyżynać albo grać na rozmieszczane na mapie kafelko celów – trochę jak w skirmiszowej wersji Imperium Kontraktakuje.

Wartime-MockFrontWar Time

Błyskawiczna, doskonała gra taktyczna, w której oprócz ogromnych emocji i czystej radości z gry mamy też do czynienia z trudnymi decyzjami, które musimy podejmować pod presją czasu. Premiera w Essen, cena około $50, wydawnictwo Wizkids.

ExpanseThe Expanse Board Game

To przeniesienie na planszę znanego serialu Netflixa. Kombinowanie kartami jak w najlepszych grach CDG od GMT, ale rozgrywka szybsza i wredniejsza. Dużo kontroli obszarów i psychologicznych zagrywek. Premiera w Essen, cena w okolicach $50, wydaje Wizkids.

Empires of the Void IIEmpires of the Void II

Drugie wcielenie jednej z pierwszych gier Ryana Laukata, pochodzącego z Utah autora takich gier jak Above and Below, Near and Far czy Imperium w Osiem Minut. Ciekawie zapowiadająca się rywalizacja o wpływy na dalekich planetach, piękne wykonanie i fajnie rozwiązany rozwój różnorodnych frakcji.

HarvestHarvest

Bardzo zmyślny worker placement osadzony w świecie gry Harbour, również wydanej przez TMG. O ile ta ostatnia nie była chyba, delikatnie mówiąc, hitem, o tyle Harvest naprawdę może się spodobać.