Achaja na planszy, czyli kolejna planszówkizacja polskiej fantastyki!

AchajaKasia, moja ukochana przyjaciółka z Fabryki Słów zdradziła mi kilka szczegółów na temat planowanego przez jej wydawnictwo wejścia na rynek planszówek. Nie wiem, czy wszyscy znacie podwójną trylogię Andrzeja Ziemiańskiego, ale gwarantuję, że to mocna literatura dla osób o wysokim progu odporności na okropieństwa :) No, ale dość o książkach, oto co Kasia powiedziała nam o planszówce:

Ostatnio coraz częściej przenosi się świat literatury na planszę. „Zakon Krańca Świata”, „Świat Dysku”, „Wiedźmin”, „Pan Lodowego Ogrodu”. Czy „Achaja” to kolejny krok w tę stronę?

Tak, nie możemy już tego dłużej ukrywać. W tym, lub na początku przyszłego roku na sklepowych półkach pojawi się „Achaja: Gra Planszowa”. Jest to oczywiście roboczy tytuł, mam nadzieję, że widzowie i fani Board Game Girl pomogą nam w wybraniu odpowiedniejszego.

Z pewnością :) Czy możesz powiedzieć nam coś o samej grze? Na czym będzie polegać?

„Achaja” dopiero wchodzi w fazę testów, ale już teraz mogę powiedzieć, że będzie to przygodowy tytuł, nawiązujący nieco do mojej ulubionej gry z dzieciństwa, czyli „Magii i Miecz”.

Czy będziemy mogli wcielić się w bohaterów znanych z książek?

Oczywiście, gracze będą mieli do dyspozycji sześć różnych postaci (na tyle osób planowany jest ten tytuł). Jedną z nich będzie Achaja. Będzie można też wybrać potwornego Zaana, a co do reszty, to póki co niech pozostaną owiani mgiełką tajemnicy.

Czy możesz zdradzić, kto pracuje nad grą?

Nie chciałabym podawać konkretnych nazwisk, ale jestem pewna, że gracze będą zadowoleni. Udało nam się pozyskać do tego projektu trzy sławne nazwiska, w tym jedno z zagranicy, z Czech.

Chcesz powiedzieć, że współautorem gry będzie Vlaada Chvatil?!

Chcę powiedzieć, że nie podam konkretnych nazwisk :) Nie potwierdzam i nie zaprzeczam.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych konkretów – grafik, mechanik?

Wszystko w swoim czasie, obiecuję, że widzowie Board Game Girl dowiedzą się o wszystkim jako pierwsi.

________________________________________

Okazało się niestety, że prace nad grą jeszcze chwilę potrwają. Obecnie planowany termin premiery to 1 kwietnia przyszłego roku.

________________________________________

Wiadomość z ostatniej chwili: wydawnictwo RedImp poinformało na swoim profilu na Facebooku, że prace nad grą o „Achai” naprawdę ruszyły. :)